کتابخانه ها و قفسه های بزرگ در خانه نقش بسیار مهمی در نگهداری کتب و برخی از وسایل دارند. تنها مشکل برای استفاده از آنها دسترسی به طبقات بالایی آنهاست که می تواند با استفاده از یک نردبان حل شود. با تهیه چنین نردبانی می توان در قسمت های دیگر خانه مانند کمد های بلند و ... از آن نیز استفاده کرد. برای راحتی در جابجایی آن و داشتن تکیه گاه مناسب برای نردبان می توان نصب میله ای در قسمت بالایی کتابخانه و نردبان های گیره دار استفاده نمود که اصطلاحا به آنها نردبان کشویی می گویند.

 

 

001


یکی از استفاده هایی که می توان از نردبان های کشویی داشت؛ در حمام است که با استفاده از آن می توان به کمد های بالای حمام درسترسی داشت و همچنین از پله های آن نیز برای آویزان کردن حوله استفاده نمود.

 

 

002


برای قفسه های دیواری خانه که ارتفاع آن تا سقف است می توان از نردبان های کشویی استفاده نمود. نکته جالب این است که خود نردبان کشویی می تواند دکوراسیون خانه را زیباتر سازد.

 

005

 

003
در خیلی از آشپزخانه ها، قفسه های ذخیره سازی مواد غذایی به علت اینکه در دسترس نباشد در قفسمت بالایی کابینت ها قرار می گیرد که در آنجا نیز برای دسترسی به آنها می توان از نردبان های کشویی استفاده نمود. فقط باید به این نکته توجه کرد که نردبان را در قسمتی از آشپزخانه قرار دهید که در قسمت پخت و پز نباشد و مسائل ایمنی رعایت شود.

 

 

 

004


در اتاق های رختکن می توان وسیله ها و لباس های خود را با نظم و ترتیب در سبد ها و کمد های بالایی قرار داد تا اتاق همیشه مرتب باشد و قسمت های پایینی برای مهمانان خالی باشد. برای برداشتن وسایل خود از سبد ها و کمد ها می توان از این نردبان ها استفاده نمود.

 

 

 

006


اگر در خانه خود اتاقی در قسمتی بالاتر دارید ولی فضای خانه کوچک است؛ می توانید به جای پله ها که فضای زیادی را اشغال می کند از نردبان های کشویی ثابت استفاده کنید. فقط از محکم بودن آن باید مطمئن باشید.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دسته بندی مطالب