تغيير دکوراسيون خانه براي روحیه همه افراد در زندگي خوب است، زيرا اين کار تنوع چشمگيري در زندگي ما ايجاد مي کند و ما را از يکنواختي دور مي سازد. حال براي تغيير دکوراسيون منزل بايد ابتدا به نکاتي توجه کنيم تا بتوانيم با کمترين هزينه و در کمترين زمان به هدفمان برسيم. به ياد داشته باشيم که گاهي اوقات تغييرات کوچکي در محيط خانه، افراد آن خانه را بسيار سرزنده مي سازد.

براي شروع ابتدا پاسخ اين سوالات را بايد بدانيم. از جمله اينکه قصد داريد چند سال در آنجا زندگي کنيد. زيرا اگر قصد داشته باشيد که مدت زمان طولاني در آنجا ساکن باشيد، خرج کردن و تغييرات بزرگ مانعي ندارد و بسيار خوب است ولي اگر مدت زمان زيادي در آنجا زندگي نمي کنيد بايد به فکر تغييرات کوچک و کم هزينه و يا تغييرات سيار باشيد. نکته بعد انتخاب سبک براي تغيير دکوراسيون خانه شما می باشد. بايد بدانيد که پياده سازي چه سبکي شما را خشنودتر و راضي تر مي گرداند؟
در اين مقاله از ابتدايي ترين تغييرات براي دکوراسيون خانه تا تمامي جزئيات مانند انتخاب رنگ و مبلمان و سبک و ... را مورد بررسي قرار مي دهيم. فقط قبل از شروع به اين تغييرات ابتدا به محيط اطراف و خانه خود با دقت بيشتري نگاه کنيد.

 

 

 

001
به خانه خود نگاهي عميق کرده ايد؟ کداميک از قسمت ها را دوست داريد و کداميک را نمي پسنديد؟ بيشتر مايل به تغيير کدام قسمت از خانه خود مي باشيد؟ در مورد رنگ ها و پارچه مبلمان و پرده خانه خود چه احساسي داريد؟ کدام قسمت از خانه برايتان عادي شده است و ديگر به چشمانتان نمي آيد؟

 

 

 


002
حال زمان آن رسيده که براي خود فهرستي از علايقتان با اولويت بندي تهيه کنيد، تغييراتي که دوست داريد در خانه خود اعمال شود، حتي اگر فکر مي کنيد اين علايق رويايي هستند و آرزويي بيش نيستند باز هم آنها را بنويسيد. براي نوشتن آنها به پول و هزينه ها فکر نکنيد. زيرا برخي از تغييرات جالب را مي توان با کمترين هزينه ها به واقعيت رساند. حال با يک طراح دکوراسيون مشورت کنيد و ميزان بودجه تان را با توجه به زمان اقامت در آن خانه مشخص کرده و برگه علايق خود را به طراح بدهيد. نتيجه را از او بخواهيد و بپرسيد که با توجه به اين بودجه کدام يک از علايقتان قابل پياده سازيست؟ البته در حال حاضر امروزه هر چيزي قابل انجام است و انجام نشدني وجود ندارد ولي بايد به نکات قبلي در اين مورد توجه شود. الان زمان اين است که با توجه به اولويت بندي تان و مشورت هاي طراح، شروع به تغيير دکوراسيون کنيد.

 

 

 

003
براي حس کردن بيشتر تغييرات، خوب است که ابتدا قبل از شروع کار از خانه تان عکس بگيريد. در اعمال تغييرات سعي کنيد که سختگيرانه عمل نکنيد، با اين کار تغيير دکوراسيون زمان زيادي را از شما نمي گيرد. فهرست تغييرات را بررسي کنيد و با توجه و دقت به عکس ها دقت کنيد و در ذهنتان تغييرات را روي عکس ها اعمال کنيد.

 

 

 

004
در بين زوج ها اکثرا خانم ها به اين تنوع ها اهميت مي دهند و به نکات ريزي توجه مي کنند و مرد ها نظر همسرشان را قبول دارند. البته گاهي هم اين امر برعکس مي باشد. ولي براي اينکه دکوراسيوني متفاوت و جالب داشته باشيد خوب است که هم خانم و هم آقا هر کدام جداگانه علايق و نظراتشان را بنويسند و در آخر با مقايسه نظرات، ترکيبي از آنها را خروجي کار در نظر بگيرند. در اين صورت خانه اي با طرح ترکيبي از علايق همه افراد خانه را داريد.

 

 

 

005
بسيار از افراد بر اين باورند که نمي دانند چه مي خواهند و به چه دکوراسيون و سبکي از آن علاقه دارند و فکر کردن به نوع تغييرات براي خانه را کاري بسيار سخت مي دانند. اجازه ندهيد که اين کار براي شما سخت و ناراحت کننده باشد، با نگاه کردن به عکس ها و باز گذاشتن ذهنتان در کنار سختگير نبودن، به نتايج جالب و خوبي دست مي يابيد. اکثرا اين مسئله را مي دانيد که در چه نوع اتاقي آرامش داريد و در چه نوعي بي قراريد. آيا مايل به خلوتي و سادگي هستيد يا اينکه از شلوغي و زرق و برق لذت مي بريد؟ در مورد بودجه تان هم که اطلاع داريد. پس وقت آن رسيده که به خودتان اعتماد کنيد و دست بکار شويد.

 

 

 


006
به ياد داشته باشيد که براي انجام تغييرات در منزلتان حتما نياز به خريد زياد و تعويض وسايل نيست. مثلا مي توانيد با رنگ و لعاب دادن به کوزه اي قديمي که در انبارتان خاک مي خورد اثري زيبا خلق کنيد و يا روکش مبلمان و حتي روکش کوسن ها را با پارچه اي زيبا عوض کنيد. مي توانيد به پرده خانه از پارچه هاي کوسن بدوزيد و طرحي زيبا را در خانه خود ايجاد کنيد. اگر در اينترنت جستجوي کوچکي داشته باشيد روش هاي زيادي براي ساخت لوسترهاي زيبا با دست وجود دارد که مي توانيد از آنها ايده بگيريد. پس اعمال تغييرات صرفا به معناي خريد وسايل نو و تعويض وسايل قديمي نيست.

 

 

 


007
يکي ديگر از نکاتي که مي توان به آن توجه داشت انجام برنامه ريزي می باشد. اگر که تغييرات زيادي را در ذهن خود براي خانه تان داريد ولي از نظر بودجه در توانتان نيست، مي توانيد تغييرات را مرحله به مرحله و در زمان هاي مختلف اعمال کنيد. اين کار سبب مي شود براي هر قسمت فکر بيشتري بگذاريد و تغييرات به بهترين نحو صورت بگيرند. پيشنهاد ما اين است که براي شروع از اتاق نشيمن شروع کنيد زيرا اين اتاق در خانه براي همه مشترک است و در روحيه همه افراد تاثر مثبت مي گذارد.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دسته بندی مطالب