باغ های بزرگ با درختان کهن مانند یک داستان تاریخی هستند که گویی در مورد قدمت زمین، مردم و میزان همکاری آنان با طبیعت صحبت می کنند. معمولا برای ورود به باغ باید از یک دروازه عبور کرد که انتخاب آن بسته به اینکه می خواهید باغ کاملا محصور باشد یانه، مهم می باشد. در ادامه نمونه هایی از درب های مختلف مناسب با سلیقه های گوناگون را مشاهده کنید.

 

 

1 png

نصب این در برای ورودی باغ یک حس رمز و راز و کنجکاوی را همراه دارد و افرادی که به دیدن باغ از بیرون علاقه دارند از خطوط افقی و عمودی که بر روی درب قرار دارد می توانند داخل باغ را ببینند. این دروازه از جنس فلز ساخته شده و مناسب برای صاحبخانه ای که حفظ حریم شخصی برای وی اهمیت دارد مناسب است.

 

 

2

این دروازه نیز تداعی همان حس کنجکاوی را دارد با این تفاوت که جنس آن از چوب است و لمس آن باعث ایجاد آرامش می شود، چرا که چوب از جنس طبیعت است. همچنین به خاطر وجود ترکهای مورب شکل بر روی در حس سادگی دوستانه ایجاد شده است.

 

 

3

درب ورودی این باغ روستائی، عاشقانه و بی تکلیف می باشد. قالب هایی به شکل قلب در کنار رنگ آبی ملایم حس عاشقانه را القا می کند. سر سبزی دو طرف مسیر رسیدن به درب ورودی باغ،  زیبایی آن را دو چندان کرده است.

 

 

4

یک درب ورودی که جنس آن از شیشه و قاب آن از فلزی است را مشاهده می کنید. البته این دربیشتر برای خانه باغ مناسب است تا ورودی اصلی خود باغ. برای شفاف تر شدن و روشنایی در شب صاحبخانه از لامپ های کوچک در زیر در استفاده کرده است.

 

 

5

نصب یک در ورودی دایره ای شکل ساخته شده از فولاد، علاوه بر نشان دادن ورودی و حریم باغ امکان دسترسی رایگان به همه را می دهد. این در مناسب برای صاحب باغ هایی که رفت و آمد افراد غریبه در حریم خصوصی باغ آنها مشکل زیادی ایجاد نمی کند، می باشد.

 

 

6

درب ورودی این باغ کاملا خاص و سرگرم کنده است. درواقع این یک گیت فلزی ساخته شده از ادوات باغبانی می باشد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دسته بندی مطالب