سازماندهی ابزار باغ، انجام کار باغبانی را کارآمدتر و لذت بخش تر می کند. هنگامی که ابزار خود را منظم و قاعده مند ذخیره سازی می کنید، برای انجام پروژه های جدیدی در باغ، وقت زیادی صرف پیدا کردن ابزار که کار خسته کننده ای نیز هست نمی کنید. فضائی در پارکینگ یا گوشه ای خارج از منزل در نزدیکی باغ بهترین مکان نگهداری وسایل هستند.

titr


 

1
1.یک نشانگر دائمی برای ردیابی جای دقیق هروسیله قرار دهید. برای این کار می توانید شکل هر ابزار را بر روی کاغذ بکشید و سریع بعد از اتمام کار، آنها را در جای خود قرار دهید با این کار از قاطی شده ابزار های مشابه نیز جلوگیری می کنید.

 

2
2.حلق آویز کردن سطل های گوناگون روش دیگری برای مرتب و ذخیره سازی است. با قرار دادن چند سطل فلزی تعدادی از ابزار باغبانی را که نمی توان آنها را آویزان و از زیر دست و پای جمع کرد، داخل آن قرار دهید.

 

3
3.کمربندهای از جنس برزنت که دارای جیب های متعددی برای قرار دادن ابزار هستند، تقریبا در همه ی انبارها یافت می شوند. این کمربنده را دور یک سطل ببندید، با این کار علاوه بر جیب های کمربند از فضای داخل سطل نیز میتوانید استفاده کنید. این کار هنگامی که پروژه های متعدد باغبانی در قسمت های مختلف باغتان دارید بسیار مفید است. تمام ابزاری را که به آنها احتیاج دارید را داخل این سطل کمربندی قرار دهید.

 

4
4. برای اقلام باغبانی حجیم مانند بیل، شن کش و ... می توانید یه قفسه ی عمودی با چند تکه چوب و میخ همانند عکس فوق درست کنید.

 

5
5. اگر شما یک گاراژ یا فضای آلونک مانند، در باغ ندارید یک کمد کوچک در داخل منزل را می توانیدبرای جمع آوری ابزارها در نظر بگیرید. در این روش با قرار دادن چند قلاب از درب کمد نیز برای آویزان کردن اکثر وسایل استفاده کنید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دسته بندی مطالب