طراحی اتاق کودکان باید سرگرم کننده باشد. به طوریکه کودک تمایل زیادی به ماندن دراتاق خود برای بازی و استراحت داشته باشند. علاوه بر آن ایجاد فضای مناسب برای ذخیره سازی و طراحی برخی از وسایل که در آینده نیز بتوانند از آن استفاده کنند نکته مهمی است. این چند روش به شما کمک خواهد کرد تا اتاقی باب میل فرزندان با فضای مناسب تهیه کنید

 

 

 

1

 

2

بهترین گزینه برای کف اتاق کودک، فرش می باشد. هنگام خرید توجه داشته باشید که فرشی را انتخاب کنید که دوام بالایی دارد و تمیزکردن آن آسان باشد. همچنین موادی که در آن به کار رفته به گونه ای نباشد که باعث آزار کودک شود. مثلا از تهیه فرش با پرز زیاد جلوگیری کنید چرا که باعث ایجاد آلرژی در کودک می شود. نکته ی دیگر طرح و رنگ فرش است امروزه طرح های فراوان با رنگ های متنوع مناسب با سلیقه و دکور اتاق کودک موجود می باشد.

 

 

 

11

تخت های دو طبقه راه عالی برای افزایش تعداد خواب و همچنین صرفه جویی در فضای اتاق هستند. معمولا کودکان به استراحت در این تخت ها به خصوص تخت بالایی علاقه بسیاری دارند.

 

 

 

111

شاید مهم ترین تصمیم هنگام طراحی اتاق کودک انتخاب رنگ آن باشد. اجازه دهید کودک رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کند. میتوانید از رنگ سفید یا خاکستری که جزو رنگ های خنثی می باشند استفاده کنید، در این صورت به راحتی می توانید وسایل جانبی مانند پرده روتختی، فرش و ... را از رنگ های گرم و شاد انتخاب کنید.

 

 

 

22

انتخاب روتختی مناسب، رنگی بودن آن و همچنین طرحی که بر روی آن بکار رفته است از دیگر عناصر مهم برای اتاق کودک می باشد.طرح  روتختی ، بالشت ها و کوسن ها را حتما  با توجه به علاقه کودک خود انتخاب کنید.

 

 

 

3

نصب تخته سیاه در یک قسمت دیوار از اتاق امروزه متدوال شده، این کار برای کودکان بسیار سرگرم کننده می باشد. با نصب تخته سیاه، کودکان بیشتر وقت خود را با طراحی ونقاشی بر روی آن سپری کرده و انرژی خود را خالی می کنند.

 

 

 

 4

ایجاد فضای ذخیره سازی در هنگام طراحی اتاق کودکان بسیار مهم است. کودکان  با بزرگ شدن در طول سال های زندگی خود وسایل زیادی را جمع آوری و به  یادگار نگهداری می کنند. ایجاد قفسه های باز، یک راه حل مناسب برای ذخیره سازی است. اسباب بازی های درهم و برهم را می توانید در داخل جعبه و روی قفسه قرار دهید. باز بودن قفسه ها به شما این امکان را می دهد تا برخی از وسایل مورد علاقه ی کودکان  را از جمله کتاب ها، عروسک ها یا مجسمه ها را بر روی آن قرار دهید و چون کودک  قادر به دیدن آنهاست برای او بسیار لذت بخش است.

 

 

 

44

ایجاد کتابخانه برای کودکانی که به خواندن علاقه دارند راه خوبی برای سرگرمی آنان در اتاق می باشد. با نصب قفسه های کم عمق در اتاق و نگه داشتن کتاب های مورد علاقه، می توانید کودک خود را ساعت ها سرگرم کنید.

 

 

 

444

اگر همزمان ذخیره سازی فضا، سرگرم کننده بودن اتاق و همچنین استفاده بهینه از اتاق در آینده برای شما مهم است. می توانیدعلاوه بر نصب یک دکور باز قسمت پایینی آنرا مانند یک گنجه و کمد در دار درست کنید، قسمت میانی این دکور را می توانید خالی گذاشته تا هم به عنوان میز تحریر و هم در آینده برای قراردادن احتمالی تلویزیون مناسب باشد.

 

 

 

5

به کودکان خود اجازه دهید تا با نصب تابلوها، عروسک ها و مجسمه های مورد علاقه خود از اتاق و دوران کودکی خود لذت ببرند. 

 

نصب تخته سیاه در یک قسمت دیوار از اتاق امروزه متدوال شده، این کار برای کودکان بسیار سرگرم کننده می باشد. با نصب تخته سیاه، کودکان بیشتر وقت خود را با طراحی ونقاشی بر روی آن سپری کرده و انرژی خود را خالی می کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دسته بندی مطالب