ایجاد یک دفتر کار در منزل و اتصال آن به فن آوری های مدرن ، در حال حاضر بسیار طرح جالب و پر مزایایی می باشد. اولین فضاهایی که برای ایجاد دفتر کار در منزل به ذهن می رسد، معمولا فضاهای زیر راه پله ها و اتاق های زیر شیروانی هستند چرا که کار به فضایی آرام و دور از هیاهو برای تمرکزو بازدهی احتیاج دارد. یکی از جنبه های ضروری برای این اتاق ها وجود نور و نور پردازی درست در آنهاست. به طور کل نورپردازی یک نقش محوری در هر اتاق خانه دارد، مانند آشپزخانه، اتاق نشیمن و ... و تنها منوط به اتاق کار نمی شود. یک اتاق کار کم نور در دراز مدت روحیه را تضعیف و در دید تاثیرات منفی می گذارد.

 

 

 

2

یک زاویه بندی مناسب برای میز و صندلی های موجود در اتاق کار، به شما کمک خواهد کرد تا به راحتی از نور طبیعی بدون هیچ مشکلی استفاده کنید. اگر کارشما به گونه ایست که از ورق و کاغذ بیش از ابزارهای فن آوری استفاده می کنید به راحتی می توانید از همه  ی جهات، هم شمالی و هم جنوبی برا چیدمان استفاده کنید. زاویه را به گونه ای تنظیم کنید که در طول روز نور همراه با یک سایه ایجاد شود.

 

 

 

3

 

3ش

اگر اتاق کار شما دوراز نور طبیعی می باشد چاره ای جز استفاده ار یک نور مصنوعی نیست. برای این کار می توانید از چراغ های سقفی برای ایجاد یک روشنایی کلی و یک چراغ مطالعه با نورمناسب استفاده کنید. همانطور که گفته شد نور در روحیه و خلق و خودرحین کار تاثیر بسیاری می گذارد. پس منبع نوری ایده آل که تمام اتاق را در حد تعادل پوشش می دهد را تعبیه کنید.

 

 

 

4

چراغ مطالعه بدون شک یک بخش ضروری برای هر میز کار به خصوص برای انجام کارهای شبانه می باشد. برای این کار یک جراغ متمرکز همراه بایک لامپ که نور ان متعادل و کم است در قسمت بالای میز نصب کنید.با این روش فشار به روی چشم کمتر می شود چرا که نور فقط به قسمت کار شما متمرکز است نه جای دیگر.

 

 

 

5

فضای کاری اتاق خود را با نصب یک ورقه ی براق بر روی میزو حتی دیوارو نصب لامپ های کوچک در بالای میز می توانید بسیار براق و خیره کننده کنید.

 

 

 

6

 

6ش

فضاهای اداری و کاری کوچک و چند نفره کم کم جای فضاهای بزرگ را می گیرند. در برخی موارد حتی اگر یک اتاق بزرگ را برای کار در نظر بگیریم مجبور به استفاده ی چند نفر از یک اتاق هستیم. رنگ و نصب دیوارهای کاذب به رنگ سفید و استفاده از آویزهای مدرن برای روشنایی در بالای میز هر فرد، بهترین روش برای روشن و بزرگ تر نشان دادن اتاق می باشد.

 

 

 

7

 

7ش

بسیاری از افراد از تابش نورمستقیم خورشید شکایت دارند. بستن پنجره ها و پوشاندن آنها به طور کامل باعث تاریک و دلگیر شدن و استفاده بیهوده از نورمصنوعی می شود. برای حل این مشکل می توانید پرده های حریر و نازک  تعبیه کنید تا در حد معمول از نور طبیعی استفاده و احتیاجی به منبع نورمصنوعی نداشته باشید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دسته بندی مطالب