اتاق نشيمن مکاني است براي دور هم جمع شدن خانواده، نوشيدن چاي و قهوه و گپ و گفت افراد، و يا احياناً تماشاي تلويزيون. ولي به اين نکته بايد توجه داشته باشيد که سالن نشيمن جايي براي انجام ورزش، خوابيدن و ... نمي باشد و تنها کافيست که بتوان از کنار ميز وسط سالن رد شد. براي دکوراسيون داخلي اتاق نشيمن بستگي به سليقه تان از سبک هاي متنوعي مي توان بهره برد. ولي براي چيدن وسايل در فضاي کوچک بايد دقت زيادي داشت تا با بهترين چيدمان از تمامي فضاي خانه استفاده مفيدي داشت. براي مثال يکي از چيدمان مهم در اتاق نشيمن، چيدن مبلمان است که به خلاقيت بالايي نياز دارد. در ادامه به معرفي سبک هاي مختلف از دکوراسيون براي اتاق نشيمن هاي کوچک مي پردازيم.

 

 

001
اگر که در اتاق نشيمن خود شومينه داريد براي ايجاد محيطي گرم و صميمي مي توان مبلمان را نزديک به شومينه و با قوسي خودماني بچينيد. براي اين کار نياز نيست که مبلمان رو به شومينه باشند. بر روي ديوار بالايي شومينه يک قاب زيبا و يا ساعت مي تواند جلوه خاصي به آنجا ببخشد. در مکان هاي باريک و کوچک سعي کنيد که تمام کف اتاق را فرش نکنيد تا فضاي خانه تان بزرگتر نشان داده شود.

 

 

002
با استفاده از سبک کلاسيک ترکيبي مي توان با چيدن يک مبل راحتي و چند صندلي چوبي در کنار و اطراف آن و ميزي در وسط سالن، محيطي گرم و پر انرژي براي گپ و گفت ايجاد کرد. در سبک هاي ترکيبي مي توان از وسايل قديمي و امروزي استفاده کرد و جاي مانور زيادي دارد.

 

 

003
با قرار دادن يک مبل بزرگ و دو صندلي در يک سمت آن، با زاويه 90 درجه و ميزي شکيل در وسط اتاق مي توان به بزرگتر نشان دادن اتاق کمک کرد. سمت ديگر مبل که خالي مي باشد براي زماني که مهمان داريد به صورت موقتي مي توان صندلي و زير پايي در آنجا گذاشت. در اين نمونه کف تماماً موکت شده است و براي بزرگتر نشان دادن اتاق فرشي وجود ندارد. در ديوار پشتي مبل قابهايي قرينه براي نما بخشيدن به اتاق نصب شده است. با گذاشتن کوسن هايي با اندازه و رنگ هاي مختلف مي توان به چشمگير بودن اتاق کمک کرد.

 

 

004
اگر که اتاق نشيمنتان به اتاق ديگري متصل است بايد سعي کنيد در دکوراسيون اتاق نشيمنتان نکاتي را رعايت کنيد. از جمله نکات مهم در اين زمينه، ست بودن سبک چيدمان هر دو اتاق با يکديگر است. براي جدا کردن دو اتاق مي توان از مبل و ميز ناهار خوري استفاده کرد. در ضمن اگر که آشپزخانه تان اوپن است بايد از لحاظ ترکيب رنگ، ست کردن را رعايت فرماييد. در اينجا نيز اگر از رنگ هاي روشن استفاده کنيد به بزرگتر نشان دادن خانه تان بسيار کمک خواهيد کرد. همانطور که مشاهده مي نماييد در تصوير بالا از سبک مدرن استفاده شده است و تمامي کف خانه فرش نشده است.

 

 

005
در تصوير بالا نيز از يک مبل به عنوان ديوار جداکننده استفاده شده است و اين مبل ال در اطراف فضاي شومينه قرار گرفته است.

 

 

006
استفاده از آينه در فضاهاي کوچک به بزرگتر نشان دادن محيط خانه کمک مي کند. رعايت کردن قرينه نيز در مرتب تر نشان دادن محيط تاثير بسزايي دارد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دسته بندی مطالب