يکي از مکان هاي داخل خانه که معمولا براي همه از اهميت بالايي برخوردار است، اتاق خواب مي باشد. اگر اتاق خواب دکوراسيوني استاندارد داشته باشد و برخي از نکات در چيدمان آن رعايت شود، محيطي سرشار از آرامش مي گردد. پس اين را بدانيد که ميزان آرامش موجود در اتاقتان به خود شما بستگي دارد. براي ايجاد چنين محيطي نياز به اطلاعاتي از يک اتاق خواب استاندارد داريد تا بتوانيد با اين اطلاعات چيدمان اتاق خود را به بهترين صورت تغيير داده و در نهايت رضايت کامل داشته باشيد.

 

 

 

001
اگر که اتاق خوابتان به اندازه اي است که مي توانيد لباس هاي خود را در آنجا جاي دهيد پس خوب است که به فکر يک کمد بزرگ، آينه تمام قد و نيمکتي براي نشستن براي پوشيدن جوراب و کفش باشيد. پس اگر لباس هاي زيادي داريد حتما وسايل مربوط به نگهداري آنها را تهيه کرده و در اتاق خواب خود نگه داريد.

 

 

 

002
اگر اتاق خوابتان کوچک است و فضاي کافي براي وسايل جانبي نداريد، بهتر است که فقط براي خوابيدن از آن استفاده کنيد و محيطي مناسب و آرام را براي خوابيدن ايجاد کنيد. اولين وسيله براي آرامش در خواب، جايي گرم و نرم است. اگر اتاقتان به اندازه اي است که در آن تختخواب جاي مي گيرد، از تهيه آن پشيمان نخواهيد شد ولي اگر پول و يا جاي لازم را نداشتيد مي توانيد با استفاده از تشک ها و ابرهايي براي خود جايي مناسب تهيه کنيد. سعي کنيد براي آرامش بيشتر، اتاقتان را شلوغ و در هم نکنيد.

 

 

 

003
اگر براي خوابيدن محيطي در يک بلندي را در نظر گرفته ايد مشکلي نيست و آنجا را هم مي توان به محيطي آرام براي به خواب رفتن آماده کرد. براي اين کار سعي کنيد از پله ها يا نردباني با ايمني بالا استفاده کنيد. اين اتاق خواب مي تواند در بالاي اتاق خواب مهمان يا انبار باشد و با بازسازي آن را به اتاق خوابي سرار از آرامش تبديل کنيد. در چنين اتاق هايي حفظ امنيت به دليل بلندي آن، آرامش زيادي به آن مي بخشد.

 

 

 

004
اگر اتاق خواب کوچک باشد ولي سفارشي براي تخت و کمدتان ساخته شده باشد بسيار خوب است. زيرا در اين حالت با وجود فضاي کم ولي براي تمامي وسايلتان جاي مناسب داريد. مثلا کمدهايي که در ديوار کار شده است و يا سرويس خوابي که زير آن کشو و کنار هاي آن قفسه بندي شده است و آباژور هاي پيچ شده به قفسه هاي کنار تخت، بدون نياز به پاتختي که فضاي اتاق خواب را براي مطالعه روشن مي نمايند.

 

 

 

0005
قفسه هاي درون ديواري نيز براي اتاق خواب هاي کوچک که فضاي محدودي براي چيدن وسايل دارند گزينه مناسبي است. براي اتاق هاي کوچک سعي کنيد ديوار اتاق ها سفيد و يا به رنگ روشن باشد تا هم اتاقتان بزرگتر به نظر برسد و هم آرامش بيشتري به آن ببخشد. از وصل کردن قاب هاي زياد و ... به ديوار ها نيز دوري کنيد زيرا آنها بيشتر اتاق را درهم نشان مي دهند.

 

 

 

006
اگر که اتاق خوابتان بزرگ است و تمايل داريد که يک محيط شخصي در خانه به دور از ديگران داشته باشيد مي توانيد امکانات زيادي را در اتاقتان بياوريد و آن را مانند يک سوييت تکميل کنيد. براي مثال، از امکانات بيشتري که مي توان در اتاق قرار داد کاناپه، تلويزيون، ميز کار، لوازم مربوط به موسيقي و ... مي باشند. پس در چنين اتاقي، مي توان نهايت بهره را برد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دسته بندی مطالب