دکوراسيون داخلي اين آشپزخانه به گونه ايست که فضا و جوِّ انبارهاي قرن 17 را در خود حفظ کرده است. اينگونه انبار هاي سنگي که براي ذخيره غلات و ... بکار برده مي شد، در برخي از کشور ها، مخصوصا در خانه هاي روستائي که از محصولات کشاورزي و دامي زيادي استفاده مي کنند به وفور ديده مي شد. آرن و آنا زوجي انگلستاني بودند که قصد بازسازي خانه شان را داشتند و براي بازسازي آشپزخانه بزرگشان، سبک انباري هاي سنگي مربوط به قرن 17 نظر آنها را جلب کرد؛ آنها مطمئن بودند که آشپزخانه شان با اين طرح، بسيار متفاوت و خاص خواهد شد. براي طراحي دکوراسيون آشپزخانه، ديوار هايي بلند با سنگ هاي نا هموار، همراه با سقف شيرواني در نظر گرفته شد.

 

 

 

001

در طراحي اين آشپزخانه مسئله اي که حائز اهميت بود، اين بود که در فضاي آشپزخانه حس کنيد در يک انباري سنگي هستيد. تکليف ديوار ها کاملا مشخص بود که بايد ظاهر سنگي داشته باشند؛ اما طرحي که براي در و پنجره ها ريخته شد، ساخت آنها از چوب بلوط و به صورت ظاهر کمي کهنه و تعمير شده انجام شود.

 

 

002

اين آشپزخانه در سمت راست خانه واقع شده است. در قسمتي از آشپزخانه که فضاي زيادي وجود داشت، ميز ناهار خوري قرار گرفت و درِ انتهايي آشپزخانه به باغ متصل مي شد. در طراحي اين آشپزخانه گنجه اي در گوشه آشپزخانه براي نگهداري مواد غذايي تعبيه شد.
در اطراف يخچال فريزر کابينت هايي ساده براي لوازم آشپزخانه طراحي شد. در ساخت روکش سنگي ديوار ها سعي شد به جزئياتي از جمله خنثي بودن رنگ آن طبيعي بودن لبه ها و گچ هاي بين سنگ ها اهميت داده شد.

 

 

 

003

ساخت ديوارهاي سنگي 300 ساله ناهموار که ضخامتشان 70 سانتي متر بود، خود يک چالش محسوب مي شد. به همين منظور تصميم گرفته شد که سنگها به ديوار ها چسب شوند و اين خود براي مشخص نبودن کابل هاي برق و حفظ کردن حالت تاريخي آن، يک مزيت بود.

 

 

 

004
در طراحي اين آشپزخانه سعي شد که تا جايي که ممکن است از محصولات ارگانيک و سازگار با محيط زيست استفاده شود. هدف اين بود که در اين پروژه کمک کوچکي در حفظ محيط زيست داشته باشند.

 

 

 

005

صاحبان اين خانه سبک هاي کلاسيک و سنتي را مي پسنديدند، طرح چوب روي کمد ها و کشو ها را ضخيم و سنتي در نظر گرفتند و براي کابينت ها روکشي گچي که با قالبگيري انجام شود را مطرح کردند.

 

 

 

006

انصالات تمامي تجهيزات به سبک سنتي و ساده انجام شد و اين کار باعث مي شد تا حس قديمي بودن به افراد بيشتر القا شود. کفپوش آشپزخانه از سنگ آهک با مقداري از مواد افزودني ديگر بود و که گرما و حسي مطلوب را به آنجا منتقل مي کرد.

 

 

 

007

قبل از بازسازي، سقف اين انبار باز بود. بنابراين براي ساخت سقف از گچ و آهک استفاده کردند و براي اينکه حس سنتي بودن در آنجا بيشتر جريان پيدا کند از تيرچه هاي چوبي در طراحي آن استفاده شد.

 

 

 

008

جزيره طراحي شده به منظور ميز صبحانه و آشپزي تعبيه شده است که داراي کشو هايي براي قرار دادن وسايل مي باشد. لبه هاي تخت روي جزيره به منظور حفظ ظاهر قديمي اش، کاملا نرم و منحني است.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دسته بندی مطالب