طراحی آشپزخانه کوچک معمولا یک چالش محسوب می شود. اما اگر این طراحی درست و دقیق باشد، این منطقه از منزل بسیار کاربردی ، زیبا و کارآمد خواهد شد. با یک ایده ی درخشان و خاص با بودجه ی محدود می توانید آشپزخانه خود را جادار کنید و انرا به مکان ایده ال خود تبدیل کنید. هنگام طراحی آشپرخانه سه نکته مهم وجود دارد:

1-ایجاد فضای مناسب برای ذخیره سازی
2-روشنایی ونور
3-انتخاب لوازم جانبی آشپزخانه

 

ایجاد فضای مناسب برای ذخیره سازی

به خاطر داشته باشید که تمام فضاها را هر چند کوچک می توانید به مکانی برای ذخیره سازی تبدیل کنید. نصب کابینت ها در بالا و پایین آشپزخانه حتی در بالای هود و یخچال، ایده ی بسیار موثری می باشد و هیچ منطقه ای تلف نخواهد شد.

 

1q

 

1b

 

1q

 

 

روشنایی و نور

اگر آشپزخانه شما مشرف به پنجره است، شیشه های آنرا معمولی انتخاب کنید تا مانع ورود نور به داخل نشود. برای چهارچوبها معمولا از رنگ سفید استفاده کنید ا آشپزخانه بزرگتر به نظر آید. در صورت نداشتن پنجره می توانید از لامپ های ریز بر روی کابینت ها استفاده کنید.

 

2

 

2a

 

2b

 

 

لوازم جانبی آشپزخانه

قبل از تهیه لوازم آشپزخانه یک لیست تهیه کنید با این کار متوجه خواهید شد که چه وسیله هایی با چه ابعادی برای آشپرخانه شما مناسب است. به طور مثال می توانید از یک یخچال فریزر یک در استفاده کنید که فضای کمتری را اشغال می کند. سینک آشپزخانه را با توجه با فضا بزرگ انتخاب کنید تا برای شستشو ظروفی مانند تابه های بزرگ و یا تمیز کردن گلدان ها مشکل خاصی نداشته باشد.

 

3

 

3de

 

3g

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دسته بندی مطالب