شايد دوست داشته باشيد در برخي از قسمت هاي خانه خود تغييرات مورد توجهي داشته باشيد. مثلاً در برخي از مکان هاي خانه به جاي استفاده از چوب يا فلز از موادي شفاف که نور را از خود عبور مي دهند، مانند شيشه استفاده کنيد. استفاده از اين گونه مواد غير ممکن نيست ولي قوانين خاص خودش را دارد. از جمله نکات در مورد استفاده از شيشه در دکوراسيون خانه، ايمني بودن آن است به گونه اي که اولاً تيز و برّنده نباشد و همچنين قابل شکستن نباشد. امروزه مهندسين شيشه هايي را طراحي کرده اند که از لحاظ حفظ ايمني در سطح بالايي قرار دارند. اساساً چند نوع شيشه ايمن وجود دارد که عبارتند از : شيشه هاي سکوريت، لايه اي ( روکش دار ) و حرارت ديده. هر نوع از اين شيشه ها بر اساس فرآيند منحصربه خود بسته به اينکه به کداميک از خواص استقامت بالا يا انعطاف بالا يا ترکيبي از اين دو خواص، توليد مي شوند.

 

 

001 

در ساخت و توليد هر يک از اقلام استفاده شده در دکوراسيون داخلي مي تواند از شيشه استفاده شود. پس با توجه به نوع وسيله مي توان نوع شيشه را نيز تعيين نمود. ولي ويژگي که در همه اقلام قابل توجه مي باشد و بايد روي همه آنها پياده سازي شود داشتن ايمني است.

 

  

002

شيشه هاي حرارت ديده شيشه هايي هستند که بعد از حرارت ديدن با دستگاه باد ملايم آنها را سرد نموده اند که اين باعث مي شود شيشه با تغييرات دمايي سست نگردد و نشکند. اين شيشه ممکن است در تعداد بالايي از ضربات محکم شکسته شود، پس استفاده از آن در نواحي کم تردد توصيهمي شود. اين نوع شيشه ها از شيشه هاي معمولي استقامت بيشتري دارند ولي از شيشه هاي سکوريت ضعيف تر هستند، هزينه ساخت آنها نيز از شيشه هاي سکوريت کمتر مي باشد.

 

 

003

شيشه هاي سکوريت معمولا براي درب ها و در مناطق پر تردد استفاده مي گردد. نحوه توليد اين نوع شيشه به اين ترتيب است که ابتدا حرارت مي بيند سپس تحت تاثير يک انفجار بزرگ و سريع از هواي بسيار سرد قرار مي گيرد و استقامت اين شيشه را بالا مي برد. اين نوع از شيشه داراي لبه هاي گرد و همچنين در برابر ضربه مستحکم مي باشد. در مقايسه با شيشه هاي حرارت ديده بسيار قوي تر و داراي ايمني بالاتري است.

 

 

004

به شيشه هاي سکوريت شيشه هاي سخت نيز گفته مي شود و براي مناطقي که در آنجا محافظت از انسان ضروري است از آن استفاده مي شود. براي پنجره ها نيز مي توان از اين نوع شيشه ها استفاده کرد.

 

  

005شيشه هاي چند لايه معمولاً از دو لايه شيشه و يک لايه مابين آنها از فيلم پي وي سي تشکيل شده است. اين نوع شيشه ها به دليل لايه مياني که دارند داراي انعطاف بالايي هستند و در صورتي که به آنها ضربه اي شديد وارد شود و شکسته شود، قظعات کوچک شکسته شده به فيلم مياني چسبيده و جدا نمي شوند. اين نوع شيشه ها معمولا براي شيشه جلوي اتومبيل استفاده مي گردد ولي شيشه هاي جاتبي و پشت اتومبيل معمولا از نوع سکوريت مي باشد. شيشه هاي چند لايه در دکوراسيون منازل و اداري کارايي بسياري دارند، از آنها در کف اتاق نيز استفاده مي شود و داراي خاصيت عايق صوتي مي باشند.

 

  

006طبقات شيشه اي که از پايين سقف و از بالا کف محسوب مي شود ( ويا برخي از نورگير ها ) از ترکيبي از انواع شيشه ها ساخته شده است که اسکلت اصلي آن شيشه هاي چند لايه و حرارت ديده مقاوم مي باشند.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دسته بندی مطالب