بازسازی یک نوع هنر است و به چیزی که بازسازی شده است می توان گفت کاردستی! شاید تا به حال خودتان از این قبیل کارها را انجام داده باشید و لذت بازسازی وسیله ای که دیگر قابل استفاده نبوده است را چشیده باشید.

 

 

 

000
با این کار می توان از وسایلی که دیگر غیر قابل استفاده هستند وسایلی با کاربرد جدید یا همان کاربرد ساخت. در اینجا ما به بازسازی یک صندلی قدیمی که از طرح و رنگش خسته شده ایم و می خواهیم به آن تنوع دهیم پرداخته ایم. در واقع این کار گونه ای از نوسازی نیز می باشد. ما این صندلی را از لوازم دست دوم فروشی خریداری کرده و عملیات زیر را رویش انجام داده ایم. پس اگر شما هم صندلی قدیمی دارید و از ان خسته شده اید به فکر دور انداختن آن نباشید. با ما همراه باشید و مراحل زیر را روی آن پیاده سازی کنید.

 

 

 

001
در مرحله اول به بررسی خرابی های احتمالی آن بپردازید، مثلا اگر جایی ترم دارد یا پیچی درآمده است و یا ... با این کار بار دیگر به صندلی خود استحکام می بخشید. حالا یک بررسی کلی نشان میدهد که تمام پایه ها صاف است و همچنین قسمتی از صندلی تیز نباشد، در صورت تیز بودن به سمباده نیاز دارید.

 

 

 

002
در مرحله بعد صندلی را خوب ضد عفونی کرده و بشویید. برای اینکه با خیال راحت آن را در خانه خود قرار دهید و از آن استفاده کنید شستن آن امری ضروریست. بعد از شستن حتما به این نکته توجه کنید که صندلی شسته شده باید ابتدا کاملا خشک گردد سپس عملیات رنگ آمیزی روی آن صورت گیرد.

 

 

 

003
در این مرحله صندلی را وارونه کنید سپس با اسپری شروع به پاشیدن رنگ کنید. توجه داشته باشید تنها لایه نازکی رنگ کنید و همه جای صندلی را با رنگ بپوشانید. سپس یک ساعت صبر کنید تا خشک شود و بعد از آن یکبار دیگر آن را رنگ و لکه گیری کنید. بار دیگر این کار را تکرار کنید. حال بعد از خشک شدن کامل رنگ زده شده، صندلی را برگردانید.

 

 

 

004
مراحل انجام شده در بالا را برای روی صندلی نیز انجام دهید. برای رعایت نکات بهداشتی و زیبایی بهتر است برای رنگ کردن صندلی، پارچه یا پلاستیکی بزرگ را هنگام رنگ کردن، زیر آن قرار دهید و این کار را در محیطی باز انجام دهید.

 

 

 

005
حالا با بالشتک ها و کوسن های نو و خوشرنگ رنگ و لعاب صندلی تان را دو چندان کنید. انتخاب رنگ صندلی و بالشتک ها و کوسن ها سلیقه ایست. بعد از گذاشتن بالشتک ها و کوسن ها تفاوت را احساس کنید!! در آن زمان شاید باور نکنید که این همان صندلی به درد نخورتان است که الآن روبرویتان ایستاده است !!!

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دسته بندی مطالب