ممکن است شما از جمله افرادی باشید که خواهان استفاده از گل چه به صورت مصنوعی و چه به صورت طبیعی در دکور منزلتان باشید. امروزه با استفاده از پارچه های گلدار با شاخ و برگ و یا طرح های بوته جقه برای سرویس مبل و یاروتختی و حتی کاغذ دیواری هایی با همین طرح به راحتی می توانید حس بهاری و سرزندگی را به منزلتان بیاورید.

 

 

 

1

شاید به نظر برسد پارچه های گلدار فقط برای فضاهای قدیمی و سنتی استفاده می شود. ولی امروزه شاهد بافت های متفاوتی از طرح گلدار بر روی انواع پارچه ها با جنس های مخمل، ساتنف ابریشم و ... که متناسب با قسمت های مختلف دکوراسیون موجودند هستیم.

 

 

2

در حالیکه طرح های گلدار سنتی به نظر می آیند ولی برخی از آنها در زیبا شناسی معاصر جایگاه ویژه ای دارند. همانند عکس زیر که پارچه مخمل با گل های بزرگ با طرح بوته و جقه با بافتی کاملا برجسته که تنها در قسمت کمی از مبل به کار رفته است، با این حال تلفیقی از دکور مدرن و سنتی را به وجود آورده است.

 

 

 

3

پارچه های گلدار را به راحتی می توانید با رنگ های مختلف متناسب با دکور خود هماهنگ کرده و فضای خود را کاملا تغییر دهید، در عکس زیر با استفاده از پرده های گلدار علاوه بر اینکه خطوط راه راه مبل از حالت سادگی و یکنواختی بیرون آورده شده، شکوه خاصی را به پنجره ها بخشیده است.

 

 

 

4

در این تصویر از پارچه ی گلدار به رنگ خاکستری که جزو رنگ های خنثی می باشد در اندازه کم بر روی نیمکت مدرن استفاده شده است، با قرار دادن چند کوسن رنگی این قسمت از دکور منزل جلوه خاصی پیدا کرده است.

 

 

 

5

با  استفاده از پارچه ی گلدار با  الیاف براق ابریشمی درخشندگی خاصی به فضا اضافه کنید. با تابش نور تا حد زیادی روشنائی و حس شادی در طول روز وارد منزل می شود.

 

 

 

7

اگر از پارچه ی گلدار برای تمامی قسمت های مبل استفاده می کنید برای اینکه دکور منزلتان شلوغ و خسته کننده نباشد چند کوسن با رنگ های متفاوت و طرح ساده بر روی مبل ها استفاده کنید. هم چنین اگر اتاق نشیمن و پذیرایی شما مشرف به پنجره است پرده ها را از رنگهایی که در پارچه ی مبل به کار رفته است در نظر بگیرید، سادگی پارچه ی پرده ها را نیز از یاد نبرید.

 

 

 

8

اگر علاقه مند به تغییر قسمت نهار خوری منزلتان هستید استفاده از پارچه ی گلدار به شما پیشنهاد می شود. در اینجا پارچه ی گلدار خاکستری در کنار صندلی های قرمز رنگ، ترکیب زیبائی را به وجود آورده است. قرار دادن جزئیات کوچک باعث زیبایی مضاعف  دکور می شود. مانند دوختن دگمه ها با رنگ مخالف برروی پارچه ی گلدارکه در قسمت نیمکتی تصویر زیر به کار رفته است.

 

 

 

9

استفاده از پارچه های گلدار با جنس ابریشمی، برای  برخی قسمت های دکور مانند روتختی سنگین و نامناسب است برای این منظور می توانید از پارچه هایی که طرح گل بر روی آنها چاپ شده است استفاده کنید. این پارچه ها معمولا از بافت پنبه یا کتان هستند و معمولا از لحاظ هزینه و حتی وزن سبکتر از پارچه های مخملی و ابریشمی هستند.

 

 

 

10

در صورت داشتن یک فضای دنج برای استراحت یا مطالعه با استفاده از پارچه های گلدار در قسمت های مختلف مانند پرده ، کوسن یا روی قسمت نشیمن آرامش همراه با سرزندگی را به فضای هر چند کوچک خود راه دهید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دسته بندی مطالب