میز غذا و طراحی اتاق غذا خوری از آن جهت که فضایی است برای اینکه افراد خانواده درهنگام صرف غذا دور هم جمع می شوند حائز اهمیت می باشد. سادگی در قسمت نهار خوری تاثیر زیادی بر روی حفظ تمرکز و میل وعده های غذایی با اشتها و آرامش دارد. استفاده از رنگ های ملایم با نور طبیعی و صندلی های ساده یک پالت آرام بخش را برای این منطقه به وجود می آورد.

در ادامه سه نمونه آشپزخانه که در عین سادگی طراحی شده اند را نشان داده ایم.

 

 

1

 

11

در این طرح قسمت نهار خوری با شش صندلی سفید و یک میز کلاسیک گرد طراحی شده است. این قسمت از دیگر قسمت های خانه با استفاده از یک درب چوبی کشوئی به راحتی جدا شده است. علاوه بر وجود پنجره برای ورود نورطبیعی از چند لامپ مدرن برای روشنائی در شب در بالای میزاستفاده شده است. طراح در این طرح از فرش استفاده نکرده تا فضا سادگی خود را حفظ کند.

 

 

2

در این طرح در خواست صاحبخانه برای طراحی قسمت نهار خوری یک منطقه ی راحت برای صرف غذا در آخر هفته با دوستان و اقوام بوده است بنابراین طراح، از رنگ کاملا سفید برای تمامی قسمت ها ی غذا خوری استفاده کرده است چرا که در عین سادگی باعث بزرگتر و تمیز تر نشان دادن آن می شود. استفاده از رنگ سفید برای کفپوش نیز باعث انعکاس نوردر طول روز می شود که این خود در بزرگتر نشان دادن محیط نیز موثر است.

 

 

3

در این طرح قسمت نهار خوری درداخل آشپزخانه قرار گرفته است. طراح با حذف دیوارهای آشپزخانه یک فضای به روز که حس مدرنیسم دارد را طراحی کرده است. وی دو ردیف کابینت ساده بر روی دیوار برای استفاده از ظروف ضروری قرار داده است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دسته بندی مطالب